Pomoc, najczęściej pojawiające się pytania (FAQ), serwis

Nasi doradcy

Doradcy handlowi:
tel. 71 79 29 315 

(pn-pt 8.30 - 16.30)

Skorzystaj z formularza kontaktu

Ireneusz Staliś e-mail: istalis@carneo.com.pl
Bogusława Rzepecka e-mail: brzepecka@carneo.com.pl

Pomoc techniczna

pomoc@carneo.com.pl
Spróbuj rozwiązać problem samodzielnie. Zobacz tutaj...Serwis

Przed zgłoszeniem urządzenia do serwisu zapoznaj się ze wskazówkami dotyczącymi konserwacji oraz listą najczęściej pojawiających się pytań 

FAQ

Kontakt i zgłoszenia do serwisu:
serwis.carneo.com.pl

Akcesoria i części ekspoatacyjne

Akcesoria i cześci ekspoatacyjne (np. filtry, akumulatory itp. dostępne są w naszym sklepie internetowym pod tym adresem.

Ważne informacje i podstawowe wskazówki

Automatyczne roboty odkurzacze Carneo upraszczają codzienne obowiązki i pozwalają zaoszczędzić Twój czas. Aby przedłużyć okres jego bezproblemowej pracy, postępuj zgodnie dołączoną do urządzenia instrukcją obsługi oraz z poniższymi wskazówkami:

 1. Opróżniaj pojemnik na odpady po każdym odkurzaniu i regularnie wymieniaj / czyść filtr. 
 2. Nie otwieraj i żaden inny sposób nie modyfikuj części elektronicznych urządzenia, gdyż może to spowodować porażenie prądem, uszkodzenie odkurzacza oraz utratę gwarancji. 
 3. Regularnie czyść czujniki za pomocą szczotki do konserwacji, pędzelka lub wacika. 
 4. Filtr pyłu wymieniaj regularnie co 3 miesiące. 
 5. Regularnie sprawdzaj stopień zużycia szczotki bocznej, w razie potrzeby wymień ją na nową. 
 6. Żywotność baterii wynosi około 300-500 cykli ładowania (potem czas pracy na baterii może ulec stopniowo skróceniu), więc uważaj, aby odpowiednio ładować akumulator urządzenia. Staraj się nie przerywać ładowania, aż do jego zakończenia, co pozwoli przedłużyć żywotność baterii, a tym samym czas efektywnej pracy robota. 
 7. Po zakończeniu każdego czyszczenia dokonaj oględzin odkurzacza (np. czy w ruchome części nie są wplątane włosy, włókna, itp.) i usuń zanieczyszczenia. 
 8. Regularnie usuwaj dokładnie ze szczotek nagromadzone zanieczyszczenia, np. włosy, sierść zwierząt, włókna itp. 

UWAGA:
Najczęstszą przyczyną wadliwego funkcjonowania odkurzacza (np. spadku efektywności sprzątania) jest przepełnienie pojemnika na odpady lub zanieczyszczenie czujników. Pamiętaj o regularnej konserwacji odkurzacza.

Dołączona do zestawu szczotka do konserwacji jest najodpowiedniejszym narzędziem do utrzymania odkurzacza Carneo w czystości. Ułatwia ona czyszczenie miejsc trudno dostępnych, co zapewnia długą żywotność i niezawodność urządzenia.

 • Aby osiągnąć dobre rezultaty czyszczenia, używaj odkurzacza codziennie.
 • Uważaj na małe przedmioty lub długie włókna, które mogą utknąć w szczotkach obrotowych i zablokować odkurzacz.
 • Unikaj miejsc takich jak luźne deski podłogi, które mogą spowodować zablokowanie obrotowej szczotki, a w konsekwencji – doprowadzić do jej uszkodzenia.
 • Odkurzacz może sprzątać kilka razy w tych samych miejscach. Nie jest to wada, ale cecha zaprogramowanego algorytmu sprzątania.
 • Skuteczność sprzątania zależy od układu przeszkód. Najlepiej jest zmniejszyć liczbę barier lub zmienić ich lokalizację w pomieszczeniu (np. krzesła odwrócić i umieścić na stole). 
 • Usuń kable, tkaniny i przedmioty, które mogą potencjalnie spowodować uszkodzenie urządzenia.

 

 

Wykorzystanie wirtualnej ściany

 • Moduł wirtualnej ściany służy do tego, aby zapobiec przejściu odkurzacza do drugiego pokoju lub ograniczyć powierzchnię sprzątania (np. zablokować kącik RTV z liczna ilością kabli leżących na podłodze)
 • Wirtualna ściana jest wiązką promieniowania, która na większych odległościach ulega rozpraszaniu (rozpraszanie na długości 3 metrów wynosi około 100 cm).

 

 

Kontakt z serwisem

Przed zgłoszeniem sprzętu do serwisu zapoznaj się ze wskazówkami dotyczącymi konserwacji oraz listą najczęściej pojawiających się pytań (FAQ), które pomogą Ci samodzielnie rozwiązać niektóre problemy.

Za serwis gwarancyjny CARNEO odpowiada firma COMES Sp. z o.o.. Dane kontaktowe oraz procedura zgłoszeń serwisowych opisana została na stronie serwis.carneo.com.pl.

 

 

Warunki gwarancji

Szczegółowe warunki gwarancji odkurzaczy Carneo dostępne są na stronie GWARANCJA lub w pliku.

 

Najczęściej zadawane pytania (FAQ)

Co zrobić, gdy…

1. Chcę, kupić akcesoria zapasowe np: filtr, bateria ?

Akcesoria zapasowe tj. filtr, bateria, szczotki dostępne są na stronie AKCESORIA

2. Chcę, aby czyszczenie odbywało się bez problemów.

Po zakupie odkurzacza Carneo, przed pierwszym uruchomieniem zalecane jest przystosowanie domu do sposobu pracy urządzenia. Upewnij się, że Carneo nie utknie gdzieś w plątaninie leżących kabli lub sznurków, nie wjedzie na dywan o zbyt długim włosie (i nie zaplącze się), nie najedzie na mało stabilne podłoże albo kruche przedmioty, nie odjedzie gdzieś, gdzie nie chcesz (do innego pokoju), itp. Wystarczy ograniczyć przestrzeń sprzątania za pomocą dowolnych, odpowiednio stabilnych obiektów, które Carneo rozpozna jako barierę.

3. Odkurzacz gdzieś utknął i zatrzymał się.

Ostrożnie wyplącz / uwolnij odkurzacz, przenieś go na otwartą przestrzeń i ponownie naciśnij przycisk "Wyczyść". Carneo dokończy sprzątanie. Skorzystaj z wirtualnej ściany lub innych barier, aby zapobiec przedostaniu się odkurzacza w miejsce, z którego nie może sam się wydostać.

4. Co zrobić, gdy odkurzacz reaguje na wirtualną ścianę ze zbyt dużej odległości ?

Jeśli Carneo reaguje na wirtualną ścianę z odległości większej niż oczekujesz, spróbuj ustawić wirtualną ścianę dalej od miejsca, które chcesz odgrodzić lub przełącz wirtualną ścianę na mniejszą moc. Oprócz wirtualnej ściany do odgrodzenia przestrzeni możesz użyć dowolnych, stabilnych obiektów (drzwi, mebli, itp.).

5. Filtr wymaga czyszczenia.

Filtr można wyczyścić poprzez:
a) wytrzepanie,
b) wyczyszczenie delikatną szczotką (należy uważać, aby nie złamać filtra),
c) mycie wodą z mydłem (przed ponownym zamontowaniem filtr musi być całkowicie suchy!)

6. Odkurzacz sprząta z mniejszą dokładnością.

Zatrzymaj odkurzacz i starannie go wyczyścić (zbiornik, filtr, szczotki, czujniki, koła, itp. - nic nie powinno utrudniać normalnego działania odkurzacza). Jeśli po pewnym czasie regularnego stosowania odkurzacza (ok. 3 miesiące), czyszczenie filtra pyłu nie przynosi efektu, należy go wymienić.

7. Odkurzacz „nie widzi" krawędzi schodów.

Upewnij się, że czujniki na obwodzie przedniej części odkurzacza nie są zatkane ani zablokowane przez brud lub kurz. Na niektórych szczególnie śliskich wykładzinach podłogowych lub w bardzo jasnym otoczeniu czujniki mogą pracować mniej wydajnie i aby uchronić odkurzacz przed upadkiem, konieczne jest oddzielenie strefy zagrożenia za pomocą np. wirtualnej ściany.

8. Podczas ładowania Carneo przez stację dokującą, obydwie kontrolki na stacji świecą się, ale wskaźnik ładowania na odkurzaczu nie pulsuje tak jak powinien to robić w momencie ładowania akumulatora.

Podświetlenie wskaźników na odkurzaczu jest zasilane z baterii. Oznacza to, że jeśli bateria jest całkowicie rozładowana, to nie będzie w stanie podświetlić wskaźników w pierwszej fazie cyklu ładowania. Odczekaj około 30 minut, po upływie tego czasu ładowania wskaźnik ładowania znów zacznie pulsować. Ponadto upewnij się, że Carneo jest prawidłowo umieszczony w stacji dokującej.

9. Odkurzacz nie wraca do stacji dokującej.

Odkurzacz Carneo w większości przypadków, po zakończeniu cyklu sprzątania, sam powraca do stacji dokującej. Jeśli stacja znajduje się w szczególnie dużym pokoju lub domu, Carneo może mieć trudności ze znalezieniem sygnału podczerwieni ze stacji. Jeśli Carneo nie wraca do stacji bazowej, wykonaj następujące czynności:
• Upewnij się, że stacja dokująca jest podłączona do gniazdka elektrycznego.
• Wyłącz wszystkie wirtualne ściany. Promieniowanie podczerwieni może utrudniać odnalezienie stacji przez odkurzacz.
• Upewnij się, że baza znajduje się w widocznym miejscu w mieszkaniu, w przestrzeni bez barier.
• Umieść Carneo około 1 metra od stacji i naciśnij przycisk „SUN / DOCK" na pilocie zdalnego sterowania. Odkurzacz sam pojedzie w stronę stacji dokującej. Jeśli te procedury nie pomogą, skontaktuj się z serwisem.

Jeśli bateria jest całkowicie rozładowana, musisz ręcznie podłączyć odkurzacz do stacji bazowej.

10. Baterie nie ładują się.

Jeśli Carneo wskazuje pełne naładowanie, ale bateria wyczerpuje się szybko (np. w czasie 15 minut), system ładowania musi zostać zresetowany. Wyjmij baterię z odkurzacza i odłącz ją od gniazda w podstawie. Odczekaj 15 minut i ponownie zamontuj baterię w odkurzaczu. Następnie zapewnij pełne naładowanie baterii (np. pozostaw odkurzacz podłączony do stacji na całą noc). Optymalna wydajność i pojemność akumulatora utrzymuje się tak długo, jak długo Carneo "parkuje" zawsze w ładowarce.

Wskazówki dla przedłużenia życia baterii:

• Akumulator jest przeznaczony do częstego używania. Długie przerwy między zastosowaniem skracają jego żywotność.
• Utrzymuj szczotki i pojemnik na odpady w czystości. Zabrudzone szczotki trudniej się obracają i zużywają więcej energii.
• Przechowuj odkurzacz w trybie ładowania (podłącz go do gniazdka lub zaparkuj go w bazie).
• Jeśli nie używasz Carneo przez dłuższy czas (kilka tygodni lub dłużej), wyjmij baterię i przechowuj ją poza odkurzaczem. Jeśli pozostawisz ją w urządzeniu, to mimo iż Carneo nie jest używany, bateria powoli rozładuje się. Długotrwałe, nadmierne rozładowanie może prowadzić do trwałego uszkodzenia akumulatora.
• Po ponownym zamontowaniu najpierw maksymalnie naładuj baterię, a potem pozwól na jej całkowite rozładowanie. W czasie pierwszych kilku cykli ładowania bateria może pracować krócej niż zazwyczaj, ale zwykle szybko wraca do normy.

11. Odkurzacz odwrócił się tuż przed stacją dokującą.

Automatyczna stacja dokująca wysyła dwa rodzaje promieniowania. Jedno prowadzi Carneo w kierunku ładowarki, a drugie zapobiega przyłączeniu odkurzacza do stacji w trakcie normalnego cyklu czyszczenia. Jeśli Carneo błędnie zinterpretuje te dwa sygnały, może zachowywać się nienormalnie. Pomóc może tymczasowe odłączenie ładowarki od gniazdka lub przeniesienie jej w inne miejsce.

12. Odkurzacz wielokrotnie uruchamia się i zatrzymuje lub obraca się w miejscu.

Jeśli Carneo wielokrotnie uruchamia się i zatrzymuje lub obraca się w miejscu, może być to spowodowane wieloma czynnikami. Po pierwsze, upewnij się, że bateria jest prawidłowo zainstalowana (nie ma luzów w gnieździe) i czy jej styki prawidłowo przylegają do złącza w gnieździe. Brud i kurz mogą zablokować czujniki, może też wystąpić być problem z którymś z kół. W celu rozwiązanie problemu spróbuj wykonać następujące kroki:
• Wyłącz Carneo, opróżnij pojemnik na odpady i umieść odkurzacz do góry nogami na płaskiej, miękkiej powierzchni.
• Zdemontuj pokrywę szczotek, zdejmij i oczyść szczotkę główną. Upewnij się, że usunąłeś jak najwięcej włosów. Jeśli jest taka potrzeba, wyczyść szczotkę boczną (do odkręcenia jej należy użyć śrubokręta).
• Oba koła odkurzacza w normalnych warunkach stawiają taki sam opór. Jeśli odkurzacz obraca się wokół jednego z kół, należy sprawdzić (obracając koła ręką) czy:
a) któreś z kół obraca się lżej lub ciężej od pozostałych,
b) któreś z kół nie chce poruszać się w przód lub do tyłu.
W każdym z przypadków należy skontaktować się z serwisem.
• Jeśli oba koła obracają się tak samo, odkręć je. Na spodniej stronie modułu z kołem znajdziesz dwa izolowane przewody idące do czujnika. Aby oczyścić czujnik z kurzu, dmuchnij mocno lub użyj sprężonego powietrza. Powtórz operację dla drugiego koła, zamontuj je ponownie, uruchom odkurzacz i sprawdź, czy problem został rozwiązany.
• Unieś Carneo w powietrze (łapiąc za uchwyt lub chwytając dwiema rękami po bokach) i potrząśnij odkurzaczem, aby usunąć wszelkie ukryte zanieczyszczenia (zrób to nad koszem - czyszczenie prawdopodobnie spowoduje opad pyłu). Można również delikatnie, około 10 razy "poklepać" ręką Carneo po zderzaku, aby usunąć pozostałe przypadkowo resztki brudu.
• Uruchom Carneo, aby sprawdzić, czy problem został rozwiązany. Jeśli zachowanie odkurzacza nie uległo zmianie, nadal zatrzymuje się i kręci w miejscu, skontaktuj się z serwisem.

13. Czyszczenie lub wymiana filtra.

1. Wyjmij pojemnik naciskając przycisk na górnej ściance odkurzacza.
2. Delikatnie wysuń ramkę z filtrem (uwaga, wyleci kurz!).
3. Wyjmij filtr z pojemnika (nie wyrzucaj pojemnika!) i oczyść go z kurzu. Można delikatnie postukać w filtr, od czasu do czasu zalecane jest przeczyszczenie filtra szczotką lub strumieniem powietrza, np. przy pomocy suszarki do włosów. Stosując odpowiednie filtry przedłużasz sprawność odkurzacza.
4. Wyczyszczony lub wymieniony filtr wsuń w ramkę i umieść z powrotem w zbiorniku. Zwróć uwagę, czy zbiornik prawidłowo wpasował się w swoje miejsce w odkurzaczu.

14. Kiedy Carneo kończy sprzątanie?

W zależności od trybu pracy, Carneo sprząta do momentu wyczyszczenia określonego obszaru (tryb czyszczenia punktowego) lub do momentu rozładowania akumulatora (tryb czyszczenia automatycznego).